Ймовірно, ще менш відомий той факт, що від цих мішків, що звалися «коріконов», отримували назву і самі зали, в яких відбувалися тренування. Звідси і вираз «боротися з коріконами», аналогічний виразу «боротися з вітряками».
Взагалі, в області спорту наші далекі предки були ніяк не менше обізнані, ніж наше покоління; зокрема, вони настільки цінували значення масажу, що створили з нього цілу науку, при чому зрештою слова «масаж» і «тренування» стали майже однозначними.
Основою давньогрецького спорту був пенталон (п’ятиборство): біг, стрибки, боротьба, метання дисків, копій і т. д., ігри. Багато що з пенталона абсолютно втрачено, забуте, – може бути, марно.
Критерії, за якими тоді визначали переможців, на наш погляд, дуже своєрідні. Наприклад, в бігу з факелами в темну ніч часто переможцем ставав не найшвидший, а найобережніший – хто прийде до фінішу з непогашеним факелом. А бігали швидко більшість древніх греків: деякі з них без особливої напруги могли випередити коня і загнати зайця.
Дуже різноманітні були стрибки: в довжину, висоту, глибину, через обруч, канат, вістря уткнутих в землю кілків. Стрибаючи в довжину, спортсмен під час розбігу тримав в опущених і трохи зігнутих руках невеликі вантажі. Перед поштовхом руки треба відвести назад, а при поштовху різко викинути їх вперед. Якщо вірити історикам, результати були вражаючими: 17 метрів.
Чудово, неперевершено, Так!
ВідповістиВидалити